مختصری از تاریخچه ورزش رزمی :کونگ فو توا : نويسنده كريم احمدي نسب

الجمعة, 17 آذار/مارس 2017 20:20 كتبه  حجم الخط تصغير حجم الخط تصغير حجم الخط زيادة حجم الخط زيادة حجم الخط

 

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

کونگ فو توا یک هنر رزمی ویکی از سبکهای کونگ فو میباشد که در برگیرنده ورزشهای دیگر نیز میباشد وبر بدن وروان سالم تاکید میکند.

این ورزش با بهره گیری از تجربه پروفسور ابراهیم میرزایی در رشتهای مختلف رزمی درسال1350شمسی بنیان گذاری گردید.

اقای میرزایی در دهه پنجاه مسولیت  آموزش گارد شاهنشاهی را بر عهده داشتند.ودر آن دهه به تاسیس باشگاه تن وروان که سرچشمه قدرت جسم وروح است روی آوردند.این ورزش در حال حاضر در اکثرکشورهای جهان  من جمله افغانستان،پاکستان،امریکا،کانادا و سوئد وغیره آموزش داده میشود .

دراواخر دهه شصت جوانان پر شور وپرانرژی احوازی این ورزش رانیزبه صورت جدی دنبال نمودند در حالیکه  حداقلامکانات ضروری در باشگاهای ورزشی احواز مثل آب اشامیدنی خنک درگرمای بالا را نداشتند .

اما در مقابل باشگاهایدیگر استانهای ایران بهترین امکانات رادارابودند. ولی با تمام کمبودها وسختیها  جوانان احوازی براین مشکلات غلبه کرده وتوانستند خود رابه مدارج عالی ازلحاظ تن وروان برسانند.

در حال حاضرچندین جوان احوازی را داریم که با حداقل امکانات وباهزینه شخصی خوداقدام به افتتاح باشگاه کرده اند که با این کار بتوانند به جوانان وطن خود کمکی برسانند ولی همچنان تربیت بدنی استان هیچ کمکی به آنها نمی  کند.

مسولین میگویند بودجه نداریم! آیا شما فقط برای ترویج تروریست  بودجه ومنافع دارید؟؟وبرای ورزش وسلامتی خیر!!

این گویای اینست که رژیم ایران می خواهد جوانان ما راازورزش دورنگه دارداما ما توانستیم با اراده قوی خودثابت کنیم نه فقط درورزش بلکه درمجالهای دیگر میتوانیم سربلندوموفق باشیم....

و لازم بذکر است که یکی  ازبهترین اساتید این رشته ورزشی استاد فرحان حمادی که عرب احوازی بوده و دارنده چندین عنوان قهرمانیمیباشند.

شایان ذکر است در حال حاضر صدها هنرجو احوازی زیر نظر ایشان در حال  آموزش می باشند و همچنین استادان دیگری نظیر استاد سعیدچلداوی ،علی مزرعه و استادثعلبی در همین زمینه مشغول فعالیت وخدمت رسانی به جوانان قهرمان احواز می باشند .

در پایان آرزوی  موفقیت برای تمامی ورزشکاران واساتید احوازی را از درگاه حق داریم.

 

 

 

 

قراءة 376 مرات
قيم الموضوع
(2 أصوات)
آخر تعديل على الجمعة, 17 آذار/مارس 2017 20:24

رأيك في الموضوع

تأكد من ادخال المعلومات في المناطق المشار إليها ب(*) . علامات HTML غير مسموحة

تابعونا :

تويتر  :   فيس بوك    :      قناة الجبهة البث    :    اليوتيوب

وحدة تحكم تشخيص الأخطاء لجوملا

الدورة

معلومات الملف الشخصي

الذاكرة المستخدمة

استعلامات قاعدة البيانات